Menu Close

STEAM veikla

STEAM  konferencijoje  „Mažųjų tyrinėtojų dideli atradimai STEAM pasaulyje“
2024-04-04
     Balandžio 4 d. Joniškio vaikų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ vyko respublikinė konferencija „Mažųjų tyrinėtojų dideli atradimai STEAM pasaulyje“, kuriame dalyvavo ir mūsų darželio direktorė Zita Bulienė. Pranešimą „Mėnuliukų“ grupės kelionėkartu su STEAM kūrybinių projektų traukiniu“ pristatė mokytoja Laima Skudrienė. Konferencijos dalyviai išgirdo daug įdomių pranešimų, patys dalyvavo STEAM veikloje.

 

 

 

 

STEAM veikla „Boružiuko“ grupėje.

2024-03
          Kovo 25-29 dienomis „Boružiuko“ grupės ugdytiniai padedami mokytojų, mokytojų padėjėjų ir specialiosios pedagogės, logopedės įsitraukė į grupėje ir lauke vykdomas STEAM veiklas „Margutis kitaip“. Ugdytojos skatino vaikučius kurti, bandyti, atrasti, panaudojant įvairias netradicines kūrybos priemones. Vaikučiai džiaugėsi kūrybiniu procesu ir stebėjosi netikėtais rezultatais. Dalyvaudami respublikiniuose projektuose „Velykų rytą margučiai ritas“, „STEAMuko margutis“, „Velykos su STEAM“, ugdytiniai dalinosi savo idėjomis bei išskirtiniais margučiais ir su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.
STEAM projektas su tėveliais  „Šv. Velykų belaukiant“.
2024-03-29
            Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmas ir linksmybių šventė. Kovo 28d. „Nykštukų“ grupės mokytojos Rita Motuzaitė ir Stasė Tuzinienė, mokytojų padėjėja Rita Ulpienė, vaikai ir jų tėveliai dalyvavo projekte „Šv. Velykų belaukiant“. Projekto metu vaikai ir jų tėveliai ne tik margino kiaušinius, bet ir įsijungė į įvairius žaidimus. Laukti Velykų – juk taip smagu.
STEAM projektas su tėveliais ,,Velykų belaukiant“.
2024-03-28
          Artėjant pavasario šventei Šv. Velykoms, kovo 27 d. ,,Mėnuliukų“ grupėje vyko projektas su tėveliais ,,Velykų belaukiant“. Mokytojos tėveliams papasakojo, kaip sekasi ,,Mėnuliukų“ grupės vaikučiams keliauti kartu su STEAM kūrybinių projektų traukiniu. Vaikai kartu su mamytėmis, močiutėmis dėliojo STEAM Velykinius margučius. Tėveliams buvo puiki proga
artimiau susipažinti su STEAM, pasitardami su savo vaikučiu dėliojo STEAM margučius. Jie gavosi patys gražiausi.
STEM projektas su tėveliais „Rieda margi margučiai“
2024-03-28
           Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. „Giliukų“ grupėje kovo 27 d. vyko STEM projektas su tėveliais „Rieda margi margučiai“. Tėveliai su malonumu įsitraukė į velykinį projektą ir noriai kartu su savo vaikais dalyvavo bendrose veiklose.
Respublikinis projektas „Vaikų Vėlykėlės 2024“
2024-03
„Saulutės“ ir „Obuoliukų“ grupių ugdytiniai kartu su mokytojomis Laura Marijauskiene, Renata Dičklapiene, Laura Šauklyte, Genute Juknevičiene ir mokytojo padėjėjomis Sigita Povilionienė ir Aldona Katiniene dalyvavo respublikiniame projekte „Vaikų Vėlykėlės 2024“. Iš gamtinių medžiagų sukūrė 2 m. aukščio Vėlykinį margutį, kuris papuošė mūsų darželio kiemą.
Atvirą STEAM veikla kolegėms „Nuo sėklytės iki augalo“.
2024-03-13
         Šiltėjant orams atsiranda poreikis iš arčiau susipažinti su sėklų daiginimu, augalų auginimu. Taip vaikai ugdosi pagarbą gamtai, gyvybei, įgyja reikalingų žinių. Kovo 13 d. „Meškučių“ grupės mokytoja Ilona Galinienė vedė atvirą STEAM veiklą kolegėms „Nuo sėklytės iki augalo“. Vaikai padidinamaisiais stiklais tyrinėjo įvairias sėklas, jas skaičiavo, rūšiavo ir svėrė. Aiškinosi, kokių ypatingų sąlygų ir veiksmų reikia, kad sėklos sudygtų ir užaugtų nauji augalai. Labiausiai vaikams patiko sodinti pupas ir žirnius į užspaudžiamus maišelius tarp žemių ir vatos. Prasidėjo ilgas laukimas…
Tarptautinis  virtualus STEAM projektas „Aš pažįstu savo krašto paukštį“
2024-03-08
          Pirmieji pavasario pranašai – paukščiai. „Nykštukų“ gr. vaikai su mokytojomis Rita Motuzaite, Stasė Tuziniene ir mokytojų padėjėja Rita Ulpiene dalyvauja Tarptautiniame virtualiame STEAM projekte „Aš pažįstu savo krašto paukštį“. Projekto metu vaikai susipažino su žiemojančiais ir grįžtančiais iš šiltų kraštų paukščiais. Klausėsi jų balsų, ieškojo pasislėpusių, mėgdžiojo juos. Įvairia technika išmargino paukštelius.
STEAM veikla „Naminiai gyvūnai“.
2024-03-07

„Saulutės“ ir „Obuoliukų“ gr. ugdytiniai kartu su mokytojomis Laura Marijauskiene ir Renata Dičklapiene ir mokytojų padėjėjomis Aldona Katiniene ir Sigita Povilioniene dalyvavo STEAM veikloje „Naminiai gyvūnai“. Veiklos metu ugdytiniai žaisdami, tyrinėdami, liesdami patyrė nuostabių pojūčių

Tarptautinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų STEAM projektas „Aš pažįstu savo krašto paukštį“.
2024-03-07
       „Mėnuliukų“ׅׅ grupės vaikučiai kartu su mokytoja Laima Skudriene, mokytojos padėjėjomis Sandra Staniuliene, Dalia Norvaišaite prisijungė prie tarptautinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų STEAM projekto „Aš pažįstu savo krašto paukštį“. Projektą organizavo Kauno lopšelis-darželis ,„Šilelis“. Projektas vyksta 5 etapais nuo vasario 1 dienos iki kovo dvidešimtos dienos. I etape vaikai susipažino su žiemojančiais paukščiais, aptarė jų spalvas, sužinojo, kur juos galime pamatyti. Paskui aptarė pavasarį grįžtančius paukščius. Pasitelkdami į pagalbą turimas grupėje technologijas (interaktyviąją lentą, planšetinius kompiuterius) ieškojo užkoduotos informacijos QR kodu, atliko įvairias užduotis skaitmeninėse platformose, dirbo su laminuotomis kortelėmis. Įvairiomis priemonėmis kūrė žiemos paukštelių darbelius. Aptarę pavasarį grįžtančius paukščius, vaikai nusprendė sukurti gandrą naudodami antrines žaliavas, gipsinį bintą. Kai kurie gandrą dėliojo iš kamštelių. Dar kiti darė aplikacijas. Vaikams šis projektas buvo labai naudingas, įdomus. Mažieji papildė savo turimas žinias – atpažįsta paukštelius, žino jų pavadinimus.
Respublikinis ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų projektas  „STEAM laboratorija 2024-oras“
2024-03-05
         Eksperimentai – smagi veikla kiekvienam. Jos metu sužadinamas smalsumas, mąstymas, kūrybiškumas. Vasario 26–29 d. „Meškučių“ grupės vaikai su mokytojomis Ilona Galiniene, Regina Rimkuviene ir mokytojo padėjėja Audrone Varnauskiene dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų konkurse „STEAM laboratorija 2024-oras“, kurį organizavo Plungės lopšelis-darželis „Vyturėlis“. Vaikai STEAM veiklos metu eksperimentavo, darė bandymus su oru, vandeniu, tyrinėjo padidinamuoju stiklu, magnetu. Vaikai džiaugėsi naujais atradimais ir patirtimis.
STEAM veikla su tėveliais „Žaliasis Oliziukas“
2024-03-04
Taip ilgai lauktas pavasaris vis labiau džiugina savo pirmaisiais bundančios žemės ženklais, tai paskatino „Saulučių“ grupės mokytojas Laura Marijauskiene, Genovaitę Juknevičienę ir mokytojų padėjėją Aldona Katiniene suburti vaikučius ir tėvelius bendrai kūrybinei veiklai „Žaliasis Oliziukas“. Pasiraitoję rankoves kibome visi į darbus. Akys raibo nuo tėvelių ir vaikų išradingumo, kūrybingumo. Nuostabaus grožio „oliziukai“ , ne tik papuošia grupę, bet ir ugdo meilę, rūpestį ir globą augalui.
STEAM projektas „Aš pažįstu gamtą“.
2024-03-01
         Žiemos metu vaikams sudarėme galimybes patirti pažinimo džiaugsmą, aktyviai veikiant, tyrinėjant, eksperimentuojant darželio kieme.
Lauke vaikai kasdien išbandė naujus, jiems nežinomus dalykus, stebėjo gamtos reiškinius, domėjosi juos supančiu aplinkiniu pasauliu ir įsitraukė į naujus patirties atradimus, tyrinėjimus.
Piešė ir kūrė paveikslą ant sniego, matavo oro temperatūrą grupėje ir lauke, lipdė besmegenius, sniego statinius, tikrino pusnių gylį, sniego kamuolių dydį, matavo balutes, tyrinėjo batų atspaudus sniege, tirpdė ledą pildami vandenį, tyrinėjo sniegą, jo savybes ir eksperimentuodami patys darė išvadas.
Smagus laikas kartu, įdomūs bandymai ir atradimai – tai puiki galimybė paįvairinti pažintinę veiklą su vaikais.
STEAM projektas su tėvais „Auki ir žaliuoki – oliziukų gamyba“
2024-02-28
         Vasario 28 dieną ,,Saulės“ priešmokyklinėje grupėje vyko projektas su tėveliais ,,Auki ir žaliuoki – oliziukų gamyba“. Kad vaikai nusiteiktų laukti Velykų, jie sėjo žolytę ir kartu su mamytėmis, savo mokytojomis ir padėjėjomis pasigamino kiekvienas po oliziuką. Juos laistė, džiaugėsi savo ,,naujais draugais”. Oliziukus ir toliau kiekvieną dieną stebės, laistys ir prižiūrės, kad geriau jiems plaukučiai (žolytė) augtų. Ačiū Agnietės, Eriko, Vilijos ir Emilijos mamytėms už vaikams suteiktą oliziukų gamybos džiaugsmą.
Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų konkuras „STEAM laboratorija 2024-oras“.
2024-02-23 
      „Mėnuliukų“ grupėje vyko įvairūs eksperimentai. Tikslas – panaudojant STEAM metodus suteikti ugdytiniams žinių apie orą (deguonį), jo savybes. Vaikučiai kartu su mokytojomis Laima Skudriene ir Rima Jakštiene, mokytojos padėjėja Sandra Staniuliene visą savaitę domėjosi gamtos mokslais, informacinėmis technologijomis, inžinerija, menais ir matematika. Mokytojos kartu su vaikais dalyvavo Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ inicijuojamame respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų konkurse „STEAM laboratorija 2024-oras“.
STEAM veikla „Blynai, blynai…“
2024-02-14 d.
        ,,Giliukų“ grupės ugdytiniai mokėsi kulinarijos paslapčių. Visiems aišku, kaip mažiesiems patinka blynai, todėl kartu su mokytojomis Rita Motuzaite, Migle Praniuliene ir mokytojų padėjėja Dalia Buliene ugdytiniai mokėsi išsikepti blynų. Ne paprastų, bet širdelės formos blynų. Susiskirstėme į keturias grupes ir ruošėme tešlą blynams. Stengėmės, kad darbų pasidalijimas vyktų sklandžiai ir kiekvienas gerai atliktų jam patikėtą darbą.Viskas ėjosi puikiai: blynai buvo ne tik gražūs, bet ir labai skanūs. Valgėme apsilaižydami.
Vasario – 16-oji.
2024-02-09
Valstybinės šventės būna kupinos gerų emocijų, susikaupimo ir šilumos. Vasario 16-oji ne išimtis. Ta proga ,,Nykštukų” grupės vaikai su mokytojomis: Rita Motuzaite, Stase Tuziniene ir mokytojų padėjėja Rita Ulpiene dalyvauja įvairiuose respublikiniuose projektuose.
Projektų metu vaikai tyrinėjo, statė pilį, piešė, skaičiavo, pažino spalvas.
Respublikinis ikimokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinis projektas ,,Mano brangi Lietuva“
2024-02-08
               „Kiškučių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Rima Jakštiene ir mokytojo padėjėja Lina Arlauskiene dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybiniame projekte ,,Mano brangi Lietuva“, kurį organizuoja Kauno lopšelis-darželis „Atžalėlė“. Projekto tikslas – puoselėti vaikų meilę Tėvynei, supažindinti juos su lietuvių istorija.
Respublikinis projektas „Sniegas baltas – mažiems paukšteliams šalta“
2024-02-08
      Paukštelių globa žiemos laikotarpiu, tai ne tik malonumas juos lesinti, bet ir puiki galimybė vaikams iš arčiau pažinti Lietuvoje žiemojančius paukščius, mokyti juos gerumo, atsakingumo. „Meškučių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Ilona Galiniene ir padėjėja Audrone Varnauskiene dalyvavo projekte „Sniegas baltas – mažiems paukšteliams šalta“, kurį organizavo Kauno lopšelis-darželis „Drevinukas“. Vaikai susipažino su žiemojančiais paukščiais, jų gyvenimo būdu, mitybos ypatumais, gamino iš antrinių žaliavų lesyklėles, iš įvairių grūdelių darė „skaniukus“, kuriuos lauke kabino ant medžių šakelių. Veikloje taikė STEAM sritis: gamtos, kūrybiškumo, matematikos.
STEAM projektas ,,Žemės ir dangaus erdvė”
Sausio 22–vasario 2 d.
      ,,Saulės” priešmokyklinės grupės ugdytiniai su mokytoja Laima Ščepanskiene dalyvavo STEAM projekte ,,Žemės ir dangaus erdvė”. Vaikai daug sužinojo apie Saulės sistemą, vyko įvairūs pokalbiai ir diskusijos apie planetas ir kitus dangaus kūnus. Priešmokyklinukai mokėsi skaičiuoti, suprasti ir sudaryti diagramas, spręsti rebusus. Sudarydami diagramas, taikė įvairius tyrinėjimo būdus. Projekto metu vaikai savitai save išreiškė kūryboje: gamino raketas, jas išbandė žaisdami, išklausę istorijos apie Lipį, piešė piešinius, mokėsi piešti kosmonautus.
Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinis projektas „Mano brangi Lietuva“
2024-01-31
         „Mėnuliukų“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Laima Skudriene ir mokytojo padėjėja Sandra Staniuliene dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybiniame projekte „Mano brangi Lietuva“, kurį organizavo Kauno lopšelis-darželis „Atžalėlė“.
Šis projektas buvo skirtas domėtis Lietuvos istorija, skatinti vaikų iniciatyvas, atradimus, gebėjimą improvizuoti, kurti. Tris savaites „Mėnuliukų“ grupės vaikučiai gilino žinias apie Lietuvą, statė įvairius statinius, piešė, atliko užduotis skaitmeninėse platformose. Paskutinę sausio savaitę visi kartu sukonstravo Gedimino pilį ir pasipuošė laiptinę.
STEAM veikla  ,,Esu nepaprastas ir įdomus“
2024-01-29
         Sausio 22–26 d. „Mėnuliukų“  grupėje vyko veikla ,,Esu nepaprastas ir įdomus“. Ugdytiniai, atlikdami STEAM užduotis, tyrinėjo žmogaus kūną, prisiminė kūno dalis, skaičiavo, kiek jų turime – po vieną ar po dvi. Vaikai samprotavo – kam reikalingos kūno dalys, vidaus organai ir kokias funkcijas jie atlieka. Ši STEAM veikla ugdė kūrybiškumą.
Respublikinis vaikų kūrybinių darbų projektas „Sniego karalystėje nuo seno STEAM sau gyveno“
2024-01-25
        Sausio 22–24 dienomis „Mėnuliukų“ grupės ugdytiniai su mokytoja Laima Skudriene ir mokytojo padėjėja Sandra Staniuliene dalyvavo respublikiniame vaikų kūrybinių darbų projekte „Sniego karalystėje nuo seno STEAM sau gyveno“, kurį organizavo Šilalės lopšelis–darželis „Žiogelis“. Naudodami STEAM metodus, vaikai susipažino su sniego savybėmis, eksperimentavo, darė kūrybinius darbelius. Vaikai ugdė aplinkos pažinimo, kūrybiškumo, tyrinėjimo, eksperimentavimo, meninę sritis.
Respublikinis vaikų kūrybinių darbų projektas „Sniego karalystėje nuo seno STEAM sau gyveno“
2024-01-24
         Kol lauke dar sniegas neištirpo, „Meškučių“ grupės ugdytiniai su mokytoja Ilona Galiniene sausio 15–19 dienomis dalyvavo respublikiniame vaikų kūrybinių darbų projekte ,„Sniego karalystėje nuo seno STEAM sau gyveno“, kurį organizavo Šilalės lopšelis–darželis „Žiogelis“. Vaikai tyrinėjo sniego ir ledo savybes, juos dažė, užšaldė, stebėjo jų tirpimą, lauke statė besmegenius, puošimui naudojo įvairias gamtines medžiagas. Vaikai ugdė: aplinkos pažinimo, kūrybiškumo, tyrinėjimo, eksperimentavimo, meninę sritis.
STEAM   veikla  „Sniego karalystė“
2024-01-23
          Sausio 15 d.– sausio 19 dienomis „Nykštukų“ grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Rita Motuzaite dalyvavo STEAM veikloje „Sniego karalystė“. Veiklos metu ugdytiniai susipažino su sniego savybėmis, tyrinėjo sniegą, snaiges. Vaikai taip pat mokėsi pasigaminti dirbtinio sniego iš krakmolo, iš jo lipdė besmegenius. Atlikdami STEAM veiklas, ugdytiniai pasijuto tikrais tyrinėtojais.
Atvira  STEAM veikla „Saulės sistema“
2024-01-19
           Sausio 19 d. priešmokyklinės grupės mokytoja Miglė Praniulienė vedė atvirą STEAM veiklą kolegėms „Saulės sistema“.
Respublikinė  virtuali kūrybinių darbų darbų paroda „Stebuklas sniego rutulyje“
2024-01-14
            „Mėnuliukų“, „Meškučių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai kartu su mokytoja Gerda Žaliene dalyvavo respublikinėje virtualioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų nuotraukų parodoje „Stebuklas sniego rutulyje“, kurią organizavo Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“
2023 metai
STEAM veikla „Tau, mamyte“
2023-05-04

              Artėjančios Motinos dienos proga „Nykštukų“ grupės ugdytiniai pakvietė savo mamytes į popietę „Tau, mamyte“. Savo mamytėms vaikučiai skyrė ne tik eilėraštukus, daineles, savo rankutėmis pasėtas ir užaugintas gėlytes, vaidino pasaką, bet ir siūlė pasivaišinti bandelėmis, kurias kartu su mokytojomis Rita Motuzaite, Stase Tuziniene ir mokytojos padėjėja Rita Ulpiene pagamino ir iškepė.

STEAM veikla „Paukščiukai sugrįžta“
2023-03-21
           „Meškučių“ grupėje lopšelio-darželio mokytojos stebėjo atvirą STEAM veiklą „Paukščiai sugrįžta“, kurią vedė mokytoja Ilona Galinienė. Veiklos metu susipažino su pavasarį grįžtančiais paukščiais, klausėsi jų balsų, analizavo jų išvaizdą, formą, spalvą, tyrinėjo paukščių lizdus, inkilėlį, žaidė žaidimus, dirbo kūrybinius darbelius. Veiklos tikslas – saugoti, gerbti ir puoselėti gyvąją gamtą, plėtoti vaikų kūrybinius gebėjimus, saviraišką.
Respublikinė STEAM kūrybinių darbų paroda „Saulutei po saulutę“
2023-03-21
       Ugdytiniai ir jų mokytojos įsijungė į respublikinę STEAM kūrybinių darbų parodą „Saulutei po saulutę“ .

STEAM veikla  „Žalioji palangė“

2023-03-13
           „Kačiukų“ grupės mokytoja Dalia Pelurtienė vedė atvirą STEAM veiklą kolegėms „Žalioji palangė“. Veiklos metu vaikai ragavo pomidorus, moliūgą. Tyrinėjo jų sėklas, kartus su mokytoja jas sėjo, laistė. Liko tik prižiūrėti ir laukti derliaus.
STEAM projektas – „Graži tu, mano brangi Tėvyne“
2023-03-06
          Kiekviena diena mažai asmenybei suteikia galimybę realizuoti save kūrybinėje erdvėje, kurioje galima tyrinėti, ieškoti, atrasti, pažinti, kurti.
Š. m. vasario 20-24 d. d. vaikai dalyvavo STEAM projekte – „Graži tu, mano brangi Tėvyne“. Lavindami reakciją, pastabumą, diskutuodami bei tyrinėdami artimąją aplinką ieškojo ir rado labai įdomių fonų.
Logopedė D. Jarulė
STEAM veikla „STEAM“ laboratorija 2023 – VANDUO“
2023-02-23
           ,,Meškučių“ grupės vaikučiai su mokytojomis Ilona Galiniene ir Regina Rimkuviene dalyvavo Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų konkurse „STEAM“ laboratorija 2023 – VANDUO“.
STEAM veiklos metu vaikai susipažino su vandens savybėmis, stebėjo, tyrinėjo, atliko bandymus su sniegu, ledu, vandeniu.
Eksperimentuodami vaikai tobulino savo mąstymo įgūdžius, sutelkė dėmesį, lavino pagrindinius pojūčius: regėjimą, lytėjimą, klausą.

 

STEAM veikla „O JAU BLYNŲ SKANUMĖLIS!!“

2023-02-20

        Artėjant Užgavėnėms, mūsų mažieji (1.5–3 m.) „Saulutės“ ir „Obuoliukų“ grupių vaikai su mokytojomis Laura Marijauskiene ir Renata Dičklapiene kepė blynus.
Vaikai apžiūrėjo iš kokių produktų bus kepami blynai. Juos lietė, ragavo, uostė. Mažieji uoliai darbavosi: mušė kiaušinius, maišė tešlą ir stebėjo, kaip mokytojos kepa. Iškeptus blynus pagal savo receptą ragavo su braškių ir aviečių uogiene.
O JAU BLYNŲ SKANUMĖLIS!!

 

STEAM veikla „Per Atlantą“

2023-02-17

    ,,Nykštukų” grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Rita Motuzaite dalyvauja Tarptautiniame ikimokykliniame ir priešmokykliniame STEAM projekte „Per Atlantą“, kurį organizuoja Šiaulių lopšelis – darželis ,,Voveraitė”. Projektas skirtas įamžinti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 90-ąsias metines ir paminėti įsimintiną keliautojo Aurimo Valujevičiaus iššūkį – kelionę per Atlanto vandenyną.

 STEAM veikla „Globokime paukštelius žiemą“

2023-02-09

    ,,Meškučių” grupės ugdytiniai su mokytoja Ilona Galiniene dalyvavo respublikiniame projekte ,,Globokime paukštelius žiemą ”, kurį organizavo Klaipėdos lopšelis – darželis ,,Pušaitė. Veiklos metu vaikai susipažino su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, jų įvairove, domėjosi jų gyvenimu žiemos metu. Ugdytiniai stebėjo paukštelius, juos piešė, aplikavo, klausėsi jų balsų, lesino, gamino ,,paukščių pyragėlius ”, kuriuos lauke kabino ant medžio šakelių. Stebėdami atskrendančius skirtingus paukščius, vaikai patyrė daug džiaugsmo.

 

STEAM veikla ,,Iš mažų grūdelių iškepsiu duonelę”

2023-02-03

       ,,Kiškučių” grupėje vyko STEAM veikla ,,Iš mažų grūdelių iškepsiu duonelę”, kurioje ugdytiniai sužinojo duonos kelionę iki mūsų stalo. Grupės mokytoja Janina Pivorienė ir mokytojos padėjėja Lina Arlauskienė padėjo vaikams tyrinėti rugių ir kviečių skirtumus, minkyti tešlą, kurti gaminius, užsitepti sviesto ant pasirinktų gaminių ir skanauti.

 

STEAM  veikla „Besmegenių  šalyje“

2023-02-03

          ,,Meškučių” grupės ugdytiniai, paskatinti mokytojos Ilonos Galinienės, dalyvavo respublikiniame projekte ,,Besmegenių šalyje”. Vaikai smagiai eksperimentavo su sniegu, dirbo ir kūrė netradicinėmis medžiagomis, antrinėmis žaliavomis ir sukūrė žaismingus besmegenius. Ugdytiniai aktyviai įsitraukė į kūrybines veiklas, taikė STEAM metodikos įvairius elementus.

 

STEAM veikla „Ant mano delno guli duonelė“ 

2023-02-01

           STEAM veikla ,,Ant mano delno guli duonos riekelė”. “Mėnuliukų” grupės mokytoja Laima Skudrienė kartu su vaikas tyrinėjo kruopas, jas užpylė karštu vandeniu, stebėjo ir išsiaiškino kas joms nutiko. Lietė pirštukais miltus (ruginius, kvietinius, avižinius ir kukurūzų), aptarė jų spalvą. Stebėjo kas nutinka miltus užpylus šaltu vandeniu. Mielai ragavo mokytojos  keptą naminę duoną. O šiandien patys išsikepė duonelę.

  STEAM veikla „Žiemos kerai“

2023-01-31

       Sausio 31 d. darželio mokytojos turėjo galimybę stebėti atvirą STEAM veiklą ,,Žiemos kerai”, kurią vedė mokytojos Laura Marijauskenė ir Renata Dičklapienė. Veiklos metu mažieji (2-3 metų) lavino kūrybiškumą, pažinimą, tyrinėjo, žaidė. STEAM eksperimento metu pasigamino dirbtinį sniegą.

 • 326950515_511484181096014_6591243493251756368_n
 • 326992061_2833397680125441_3156083591872109537_n
 • 328155821_565815472263300_4921435187318052649_n
 • 328263482_605823651372083_5730374443467772138_n
 • 328325136_716884353449697_1495032363369308407_n
 • 328327059_716339070211492_6927690887600342976_n
 • 328329889_1511063066068714_7350211966114238501_n
 • 328442977_2658820424261066_1766429297767233175_n
 • 328451562_1222154785049157_285995914329079066_n
 • 328466348_1207594807294567_3279909018224389238_n
 • 328577973_1360498488121680_2552032229225303227_n